مقالات ایستافو سایبان پارکینگ

دامپینگ

فنی و مهندسی

دامپینگ


 

دامپینگ واژه ای است در اقتصاد که جایگاه ویژه دارد که عده ای برای بدست آوردن بازار خود دست به این کار می زنند و قیمت محصول خود را پایین از قیمت بازار ارائه می کنند که برخی کارشناسان به این امر رقابت مخرب می گویند.

هدف اصلی دامپینگ حذف رقیب و در اختیار گرفتن بازار است.

انواع دامپینگ :

1- دامپینگ مستمر

2- دامپینگ مخرب

3- دامپینگ تصادفی

4-دامپینگ فصلی

5-دامپینگ کوتاه مدت

 متاسفانه مسئله دامپینگ یا رقابت مخرب چند سالی است در بین ارائه دهندگان خدمات در حوزه ی صنعت و ساختمان باب شده و افراد و یا شرکت هایی عمدا و در برخی امور به علت عدم داشتن تخصص کافی بصورت سهوی این کار را انجام میدهند.

 

 سایبان پارکینگ سوله سبکسایبان خودرو

 

موضوع دامپینگ و ارائه خدمات با قیمت های بسیار نازل در اموری مانند خدمات طراحی و نقشه کشی ، کلیه کارهای خدماتی و اجرایی و ساخت ، تامین و توزیع کالا و مصالح شاید در کوتاه مدت بتواند برای مجریان آن نام و سهم بازار را همراه داشته باشد اما قطعا این روند ضامنی برای نابودی حق و تعرفه های ذکر شده و کیفیت کلیه خدمات و محصولات خواهد بود و  ضرر آن هم خریدار و هم فروشنده خدمات و محصولات را شامل می شود.به عنوان مثال مهندس طراحی که به علت عدم بازاریابی و تبلیغات و یا نداشتن تخصص و تجربه کافی سهم ناچیزی از بازار کار خود دارد ، وقتی در تنگنای مالی قرار میگیرد شروع به ارائه خدمات طراحی و نقشه کشی با نازل ترین قیمت و تعرفه می نماید که در ابتدا شاید بتواند سهم خود را از بازار افزایش دهد اما به طبع و ناخواسته کیفیت کارهای ارائه شده توسط او به مرور افت خواهد کرد و علاوه بر بدنامی تمامی سهم خود را از بازار از دست خواهد داد.

 

 سوله خرپایی سولار پارکینگسازه فلزی

 

متاسفانه قیمت شکنی و رقابت مخرب نیز در کارهای سازه فلزی ، اجرای سایبان و سوله سازی رخنه کرده و باعث شده کیفیت کارهای تولیدی توسط مدعیان دروغین آن بشدت کاهش پیدا کرده و این بدنامی شامل همه مجریان چه خوب و چه بد خواهد شد.

متاسفانه اینگونه پروژه های بی کیفیت اجرا شده هزینه های بعدی را به خریدار و کارفرما تحمیل مینماید.

 

 جوشکاری زیرپودری پوشش سقف یو پی وی سیساخت تیر ورق

 

به عنوان مثال بعضی شرکتها و مجریان با اجرای پروژه های ارزان قیمت تبلیغات زیادی را تدارک دیده اند اما در هنگام وقوع حواث مانند بارش برف سنگین تهران و سقوط سایبان های اجرا شده علاوه بر بی اعتباری برای خود و کارفرما هزینه های زیادی را بر دو طرف تحمیل کرده اند.

ایستافو به عنوان مجموعه مجری در زمینه ی سازه های فلزی بر حسب تجربه های مشابه،  بشدت کارفرمایان را به بررسی بیشتر هنگام اخذ قیمت و تعرفه ها دعوت مینماید و پیشنهاد میکند فریب قیمت های پایین و بازار گرمی ها را نخورند.

 

 

نویسنده : مهدی قربانی

منبع : واحد تولید محتوا ایستافو

 

CATALOG DOWNLOAD